АНОНС! 20 лютого 2017 року відбудеться семінар «Державна регіональна політика і стратегічне планування регіонального розвитку – як забезпечити стабільне та прогнозоване фінансування?»

АНОНС! 21 лютого у Фастові відбудуться Публічні слухання «Реформа середньої освіти у партнерстві з місцевим самоврядуванням»
15.02.2017
ІГС презентував зміни до Бюджетного Кодексу щодо порядку фінансування проектів та програм регіонального розвитку
21.02.2017

АНОНС! 20 лютого 2017 року відбудеться семінар «Державна регіональна політика і стратегічне планування регіонального розвитку – як забезпечити стабільне та прогнозоване фінансування?»

Інститут громадянського суспільства за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань бюджету у рамках проекту ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні» 20 лютого 2017 року проводить семінар «Державна регіональна політика і стратегічне планування регіонального розвитку – як забезпечити стабільне та прогнозоване фінансування?» (готель «Київ», вул. Грушевського, 26/1, ІІ-й поверх, Кришталевий зал).

В роботі семінару братимуть участь народні депутати України, представники об’єднаних територіальних громад з українських регіонів, працівники Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, консультанти з регіонального розвитку, представники аналітичних центрів.

Україна в регіональному вимірі не є гомогенною, українські регіони відрізняються, як за рівнем урбанізації та економічного розвитку, так і за мовним чи конфесійним складом населення. Все це, разом із значним впливом на регіони російських політичних проекті, було постійним джерелом нестабільності держави, особливо в період виборчих кампаній. На жаль, держава довгий час не реагувала на такі виклики, що в кінцевому рахунку привело до втрати Криму та конфлікту на Донбасі.

Протягом 2014-2015 років Україна сформувала свою законодавчу рамку формування та реалізації Державної регіональної політики через ухвалення Закону «Про засади державної регіональної політики» та «Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року», було визначено систему стратегічного планування регіонального розвитку та джерела фінансування проектів з регіонів через механізм Державного фонду регіонального розвитку. В 2015-2016 роках регіони отримували кошти на виконання власних проектів розвитку за об‘єктивною формулою, а не на основі лояльності до центральної влади, як це було раніше.

На жаль, у грудні 2016 року при ухваленні Держаного бюджету України було внесено деякі зміни до статті 24-1 Бюджетного кодексу України, які по суті руйнують вибудовану раніше систему планування та фінансування регіонального розвитку, так само залишається не вирішеним питання фінансування проектів загальнонаціонального рівня, що спрямовані на формування згуртованості держави, єдність її простору в межах усієї своєї території.

На засіданні круглого столу будуть обговорені всі проблеми забезпечення сталого та прогнозованого фінансування регіонального розвитку, як на національному, так і регіональному рівнях та розглянуто проект Закону України «Про внесення змін і доповнень до статей 24-1, 29, 30 Бюджетного кодексу України» (щодо приведення у відповідність із Законом України «Про засади державної регіональної політики» в частині удосконалення порядку фінансування проектів та програм регіонального розвитку) підготовлений експертами Інституту громадянського суспільства:

Ухвалення таких змін відповідає нагальним потребам державної регіональної політики, та повертає створеній протягом 2014-2015 років системі фінансування регіонального розвитку в Україні логічності та європейськості.

Проект програми круглого столу тут

За детальнішою інформацією просимо звертатись за телефоном: (044) 529 73 94 або на електронну адресу: mada77@ukr.net